Spotrebné materiályTERMOTRANSFÉROVÉ PÁSKY

Pomocou termotransferovej pásky je možné vytlačiť informácie, grafiku a čiarové kódy na rôznych povrchoch ako je papier, kartón, fólie PP, PE, PET, PVC, nylon, satén. S termotransférovou páskou tlač na etiketách môže byť odolná voči oderu, poškriabaniu a poveternostným vplyvom.

Tenký polyesterový film je potiahnutý tepelne citlivým farbivom, ktorý slúži na potlač etikety. Termická transferová páska sa používa hlavne na ochranu povrchu hlavy od nadmerného opotrebenia. Existuje niekoľko typov pások: vosk, vosk-živica, živica a okrajové a raziace pásky, ktoré majú špeciálne použitie.


Termotransférové pásky voskové

Tieto voskové pásky sú najviac populárne. Charakteristické sú obmedzenou odolnosťou proti oderu a poškrabaniu pri tlači. Používajú sa pre tlač na papier (matný, pololesklý, lesklý), pre termotransferové tlačiarne s plochými hlavami.


Termotransférové pásky voskovo-živicové

Voskovo-živicové pásky sú alternatívou k náročnejšej aplikácii rozmazania tlače. Vďaka prímesi živíc, páska má zlepšenú odolnosť proti oderu a poškriabaniu. Vhodná je najmä pre použitie na etikety vydané meniacim sa poveternostným podmienkam. Páska používa pre tlač ako je papier a priehľadná fólia.


Termotransférové pásky živicové

Pásky tohto typu sú určené pre produkty, ktoré si vyžadujú vysokú odolnosť tlače. Používajú sa všade tam, kde je etiketa vystavená mechanickým poškodeniam, premenám teplôt, chemikáliám, rozpúšťadlám a zmeny klimatických podmienok. Najčastejšie používané materiály pre tlač PVC, kartón, plast, fólia PP, PE, PET a ďalšie.


Termotransférové pásky určené pre NEAREDGE

Termotransférové pásky sú určené pre tlačiarne s NEAREDGE tlačovou hlavou. 


Raziace pásky

Raziace pásky pre označovanie produktov horúcou ražbou.


Pásky olepovacie

  • Voskovo-živicové pásky sú určené pre hrany typu tlačiarní Toshiba.
  • Pásky pre horúcu razbu - voskovo-živicové pásky určené pre zariadenia pracujúce v horúcej technológii razby.

Tieto pásky sú k dispozícii v štandardných farbách: čiernej, červenej, modrej, zelenej alebo osobitné objednávky na striebornú alebo zlatú.

Oslovila Vás naša ponuka produktov?

Vypracujeme Vám bezplatne cenovú ponuku